SIKA

SIKA to – światowy lider w dziedzinie specjalistycznych materiałów budowlanych już od 1910.

☎ sprzedaż produktów SIKA – infolinia handlowa 814608814

Historia firmy Sika zaczęła się w 1910 roku, kiedy podjęto decyzję o elektryfikacji linii kolejowej biegnącej przez tunel Gotthard’a w Alpach Szwajcarskich. Instalacja elektryczna wymagała niezawodnej ochrony przed wodą i wilgocią. Założyciel firmy, Kaspar Winkler opracował i dostarczył zupełnie nowe rozwiązanie produkcji i stosowania na budowie wodoszczelnej zaprawy i wodoszczelnego betonu, oparte na chemicznej modyfikacji mieszanki betonowej. Od tego zdarzenia datuje się pełen sukcesów rozwój firmy. Obecnie firma Sika jest światowym liderem w technologii chemii budowlanej i dostarczaniu kompletnych, specjalistycznych systemów ochrony i naprawy budowli, konstrukcji i ich elementów. Pracownicy firmy Sika oferują optymalne i dobrane do indywidualnego projektu rozwiązania technologiczne, na wszystkich kontynentach, w ponad 70-ciu krajach.

Nowoczesność i technika budowlana

Sika jest pionierem nowoczesnych technologii chemii budowlanej, szczególnie w warunkach międzynarodowej rywalizacji. Firmowy Dział Badań i Rozwoju składa się z centrali koordynującej prace oraz wielu oddziałów, zlokalizowanych na różnych kontynentach. Sika Technology AG, która stanowi jednostkę centralną, prowadzi długoterminowe programy badawcze dla wszystkich oddziałów kra jowych Sika. Te innowacyjne, wybiegające w przyszłość, programy badawcze są związane z głównymi specjalnościami firmy takimi jak produkcja betonu, zabezpieczanie przed wodą, pokrycia dachowe, posadzki, uszczelnianie, klejenie, iniekcje, wzmacnianie, naprawa i ochrona konstrukcji oraz nowoczesne techniki klejenia stalowych i szklanych elewacji zewnętrznych.

Za dalszy rozwój tych innowacji, będących wynikiem różnorodnych programów badawczych prowadzonych w wielu krajach, odpowiedzialnych jest jedenaście Regionalnych Centrów Technicznych z siedzibami w obydwu Amerykach, w Europie i Azji. Nowe wyroby i systemy są następnie rozwijane i sprawdzane na szczeblu lokalnym w celu spełnienia specyficznych wymagań oraz po trzeb rynku.

Rozwój wyrobów budowlanych z uwzględnieniem wymagań poszczególnych krajów jest realizowany przez lokalne firmy Sika w ich laboratoriach. Nowe wyroby budowlane są oceniane i dostosowywane do miejscowych warunków i przepisów. Taka organizacja ułatwia ekonomiczną produkcję, wysoką jakość i trwałość oraz zapewnia korzystne ceny rynkowe oferowanych rozwiązań.

Wysoka jakość rozwiązań dla budownictwa Sika dostarcza inteligentne rozwiązania oparte na najbardziej zaawansowanej technologii – przez doradztwo, ogromne doświadczenie i dogłębną znajomość zagadnień. Firma zgromadziła liczne znaczące referencje z realizacji inwestycji na całym świecie. Sika znana jest ze swoich godnych zaufania, trwałych, wysokiej jakości rozwiązań dla budownictwa, które są zgodne z najnowszymi metodami badań, normami i przepisami.