BIOWŁÓKNINA – mata z nasionami trawy

> SKU: N/A

cena hurtowa brutto BIOWŁÓKNINA – mata z nasionami trawy

Biowłóknina (biomata z nasionami traw) znajduje szerokie zastosowanie w rekultywacji, melioracji, do jednoczesnego umacniania i zadarniania wałów przeciwpowodziowych, jak też przy organizowaniu terenów zielonych w parkach i na skwerach.

Czas przygotowania do wysyłki: produkt na zamówienie - od 2 do 7 dni

cena hurtowa

Opis

Biowłóknina to biodegradowalna mata ułatwiająca stabilizację skarp i szybkie zakładanie trawników.

Sytuacje stosowania maty z nasionami traw:

  • stabilizacja skarp i nierówności
  • zazielenianie niestabilnych gruntów – skarp, wzniesień
  • zazielenianie brzegów stawów, jezior i innych zbiorników
  • wzmacnianie grząskich skarp i wzniesień

biowloknina-mata-z-nasionami-traw

Biowłóknina z nasionami trawy, znana również jako mata z nasionami trawy, to innowacyjne rozwiązanie stosowane w krajobrazowej architekturze zieleni. Jest to materiał geosyntetyczny, składający się z dwóch warstw – górnej warstwy z włókniny polipropylenowej oraz dolnej warstwy z płynnej masy mineralnej z dodatkiem nasion trawy.

Zastosowanie biowłókniny z nasionami trawy ma na celu stworzenie trwałej, ekologicznej i estetycznej powierzchni zielonej. Maty z nasionami trawy znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach, m.in.:

  1. Kształtowanie terenów zielonych wokół budynków i innych obiektów – biowłóknina z nasionami trawy jest idealna do tworzenia trawników, pasów zieleni, ogródków przydomowych, alejek i innych powierzchni zielonych.
  2. Rewitalizacja terenów zdegradowanych – biowłóknina z nasionami trawy jest stosowana w projektach rewitalizacji terenów zdegradowanych, takich jak składowiska odpadów, wysypiska, nieużytki czy tereny przemysłowe, gdzie trudno jest uzyskać trwałe i estetyczne tereny zielone.
  3. Utrzymanie zieleni na stokach i zboczach – biowłóknina z nasionami trawy jest stosowana jako rozwiązanie do kształtowania trawników na stokach i zboczach, gdzie trudno jest uzyskać trwałe i estetyczne tereny zielone.
  4. Ochrona terenów przed erozją – biowłóknina z nasionami trawy jest stosowana do ochrony terenów przed erozją, minimalizując erozję gleby i zapobiegając jej wypłukiwaniu.

Biowłóknina z nasionami trawy jest łatwa w instalacji i może być stosowana na różnych powierzchniach, w tym na trudno dostępnych terenach. Po zastosowaniu, nasiona trawy kiełkują i tworzą trwałe i estetyczne trawniki, co przyczynia się do poprawy jakości przestrzeni miejskich oraz innych terenów zielonych.