MATA JUTOWA

SKU: N/A

Czas przygotowania do wysyłki: produkt na zamówienie - od 2 do 7 dni

cena hurtowa

Opis

Biodegradowalna mata jutowa. Polski producent.

Mata jutowa biodegradowalna to rodzaj maty wykonanej z naturalnych włókien jutowych, która jest wykorzystywana w rolnictwie, leśnictwie i ogrodnictwie jako alternatywa dla mat i pokrowców wykonanych z tworzyw sztucznych.

Mata jutowa biodegradowalna jest całkowicie biodegradowalna, co oznacza, że ​​rozkłada się naturalnie bez pozostawiania szkodliwych odpadów i substancji chemicznych. W czasie rozkładu uwalnia związki organiczne i naturalne składniki odżywcze, co korzystnie wpływa na jakość gleby.

Mata jutowa biodegradowalna jest stosowana w celu zapewnienia ochrony gleby i roślin, ograniczenia erozji gleby i wzbogacenia gleby w składniki odżywcze. Może być stosowana jako mata mulczująca, która zapobiega wzrostowi chwastów, a jednocześnie utrzymuje wilgoć w glebie i poprawia jej jakość.

Ze względu na swoje właściwości ekologiczne, mata jutowa biodegradowalna jest coraz częściej wykorzystywana jako alternatywa dla mat i pokrowców wykonanych z tworzyw sztucznych, co ma pozytywny wpływ na ochronę środowiska.