Geokrata na drogę

SKU: geokrata-drogowa

Opis

Typowa geokrata na drogę to geosiatka przestrzenna o strukturze plastra miodu i wysokości 20 cm oraz o małym oczku. Typowa konstrukcja wzmocnionej podbudowy drogowej, to warstwa odcinająca wykonana z geowłókniny oraz geokrata zasypana kruszywem o różnorodnej frakcji.

 

WZMOCNIENIE GEOKRATĄ PRZESTRZENNĄ SŁABEGO PODŁOŻA POD NAWIERZCHNIĄ DRÓG – OPIS WYKONANIA – geokrata-drogowa-wzmocnienie-podloza

Typowa geokrata na drogę do wzmocnienia podbudowy. Geokrata tego typu to rodzaj geosiatki wykonanej z tworzywa sztucznego lub innych materiałów syntetycznych, która może być wykorzystana do wzmocnienia podbudowy drogi lub innego rodzaju nawierzchni.

Aby wzmocnić podbudowę drogi za pomocą geokraty, należy wykonać następujące kroki:

  1. Przygotowanie podłoża: Podłoże, na którym będzie układana geokrata, powinno być dobrze przygotowane i wypoziomowane. W przypadku podłoża gruntowego, należy usunąć warstwy ziemi i wyrównać powierzchnię.
  2. Układanie geokraty: Po przygotowaniu podłoża należy układać geokratę na jego powierzchni. Geokrata powinna być ułożona zgodnie z instrukcją producenta i odpowiednio przycięta, aby pasowała do wymiarów podłoża.
  3. Nawierzchnia: Po ułożeniu geokraty należy na nią nałożyć nawierzchnię. Może to być asfalt, beton, kostka brukowa lub inny rodzaj nawierzchni.

Wzmocnienie podbudowy za pomocą geokraty może pomóc w zwiększeniu wytrzymałości nawierzchni drogowej i zapobiegać jej osiadaniu lub pękaniu. Geokraty mogą być również stosowane w innych projektach budowlanych, takich jak budowa tarasów, parkingów lub ścieżek.