Geokrata to sztuczny materiał inżynieryjny, który składa się z trójkątnych, kwadratowych lub sześciokątnych otworów, a także zgrzewanych punktowo elementów, które tworzą siatkę. Geokraty produkowane są z różnych materiałów, w tym z tworzyw sztucznych, wzmocnionych włóknem szklanym lub węglowym, czy też z metalu.

Geokraty są stosowane w różnych dziedzinach inżynierii, w tym w geotechnice, budownictwie drogowym i hydrotechnice. Ich głównym zadaniem jest wzmocnienie gruntów, zapobieganie osuwaniu się terenu oraz stabilizacja konstrukcji budowlanych. Geokraty zwiększają nośność podłoża i poprawiają jego stateczność, co pozwala na budowę konstrukcji w trudnych warunkach gruntowych.

W budownictwie drogowym, geokraty są stosowane w celu wzmocnienia podbudowy dróg, osłabionych gruntów i podłoża skalnego. Geokraty pozwala na zmniejszenie grubości warstw konstrukcyjnych oraz na redukcję kosztów materiałów i robocizny.

W hydrotechnice, geokraty stosowane są w celu ochrony wybrzeży, koryt rzek i kanałów przed erozją. Geokraty zapobiegają erozji spowodowanej przez wodę, zwiększają nośność i stateczność brzegów, a także poprawiają warunki hydrotechniczne.

Geokraty stosowane są również w ogrodnictwie, w celu wzmocnienia podłoża oraz stabilizacji skarp i stoków. Geokraty pozwala na utworzenie trwałych i stabilnych podłoży dla roślin, a także na ochronę gleby przed erozją.

Geokraty dostępne są w różnych kształtach, rozmiarach i konfiguracjach, co pozwala na ich dostosowanie do specyficznych potrzeb i wymagań technicznych.

geokrata

Produkty 1 - 4 z 4. Pokaż na stronie.
geokrata drogowa

Geokrata na drogę

SKU: geokrata-drogowa
cena hurtowa

Geokrata na podjazd

SKU: geokrata-podjazd
cena hurtowa
geokrata na skarpę

Geokrata na skarpy

Geokrata na skarpy, to przestrzenna geosiatka komórkowa. Służy także do stabilizacji i wzmacnianiu podłoża oraz do stabilizacji i ochrony przeciwerozyjnej skarpy.

SKU: geokrata-skarpy
cena hurtowa
geokrata parkingowa

Geokrata parkingowa

Geokrata, geosiatka przestrzenna z przeznaczeniem na wzmocnienie podbudowy parkingu.

SKU: geokrata-parkingowa
cena hurtowa

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4