Opis
Georuszt trójosiowy TRIAX, to udoskonalony mechanizm zazębiania i skrępowania
Stabilizacja kruszywa osiągana jest przez skrępowanie jego ziaren. Efektywne ograniczenie przemieszczeń ziaren wymaga wysokiego stopnia zazębienia między kruszywem a georusztem, wytrzymałych węzłów georusztu oraz wysokiej sztywności georusztu w płaszczyźnie. Georuszt Tensar TriAx został zaprojektowany tak, by osiągnąć optymalne zazębienie z ziarnami kruszywa dzięki połączeniu przestrzennie ukształtowanego profilu żebra, wysokiej wytrzymałości węzłów i geometrii zapewniającej wysoką sztywność w płaszczyźnie materiału.
Georuszt trójosiowy jest stosowany głównie w celu zwiększenia nośności gruntu, zapobiegania erozji i zapewnienia stabilności konstrukcji. Jest stosowany w różnych zastosowaniach, takich jak stabilizacja skarp, wzmacnianie nasypów drogowych, konstrukcji mostów, budynków, kanałów i innych obiektów inżynierskich.
Dzięki swojej trójosiowej konstrukcji georuszt trójosiowy jest odporny na naprężenia rozciągające w trzech kierunkach, co czyni go bardziej wytrzymałym i skutecznym niż tradycyjne geosyntetykiGeosyntetyki to produkty polimerowe - wytwarzane z wysoko spolimeryzowanych włókien syntetycznych jak polietylen, polipropylen, poliester - które charakteryzują się wysoką trwałością, są wbudowywane w podłoże gruntowe w celu rozwiązywania rozmaitych problemów geotechnicznych. Przykładowo geosyntetyki mogą być stosowane w podbudowach dróg,... jednoosiowe.
W pewnych sytuacjach georuszt trójosiowy stosowany jest zamiennie do geosiatkiGeosiatka to ogólne określenie materiału budowlanego z grupy geosyntetyków. Geosiatki dzielimy na geosiatki płaskie i przestrzenne - tzw. geokraty. Geosiatki o prostopadłym układzie pasm tworzących oczka, umożliwiające współpracę siatki z gruboziarnistym kruszywem kamiennym na zasadzie zazębienia. Geosiatki produkowane są najczęściej...