Mata bentonitowa to rodzaj izolacji wykonanej z bentonitu, który jest rodzajem gliny o właściwościach uszczelniających. Mata bentonitowa izolacyjna jest stosowana jako bariera ochronna przeciwko wodzie i wilgoci w różnych konstrukcjach budowlanych, takich jak fundamenty, ściany piwniczne, tunele, zbiorniki wodne, oczyszczalnie ścieków i wiele innych.

Mata bentonitowa izolacyjna składa się z płatków bentonitu, które są umieszczone między dwoma warstwami geowłókniny. Geowłóknina działa jako nośnik dla bentonitu i zapobiega jego osiadaniu, jednocześnie umożliwiając swobodny przepływ wody.

Kiedy mata bentonitowa izolacyjna jest umieszczana w konstrukcji, bentonit reaguje na wilgoć, zwiększając swoją objętość i uszczelnia przestrzeń, w której jest umieszczony. To sprawia, że mata bentonitowa izolacyjna jest bardzo skutecznym rozwiązaniem do zapobiegania wnikaniu wody i wilgoci w różnych budowlach.

Mata bentonitowa izolacyjna jest dostępna w różnych grubościach i wymiarach, w zależności od potrzeb aplikacyjnych. Przed zastosowaniem należy upewnić się, że powierzchnia, na której zostanie umieszczona mata, jest czysta, sucha i pozbawiona tłuszczu i innych zanieczyszczeń, aby zapewnić jej najlepszą skuteczność.

mata bentonitowa

Produkty 1 - 3 z 3. Pokaż na stronie.
ACTIMAT – geomata bentonitowa

ACTIMAT – geomata bentonitowa

Mata bentonitowa, polska geomata Actimat NW 50.

SKU: geomata
BENTOMAT SP – mata bentonitowa – geomata

BENTOMAT SP – mata bentonitowa – geomata

Bentomat SP zawiera 5 kg bentonitu na 1 m2 powierzchni geomaty.

SKU: N/A
cena hurtowa
VOLTEX DS

VOLTEX DS

Laminowana mata bentonitowa. Dodatkowa warstwa folii pozwala na stosowanie maty w miejscach o zmiennym poziomie wód gruntowych oraz w miejscach występowania ruchów wody w gruncie i falowania.

SKU: N/A
cena hurtowa

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3