Umocnienie skarpy geokratą – jak instalować geokratę na skarpie?

hurtownia budowlana HurtLand

< wstecz
HurtLand
Drukuj

Umocnienie skarpy geokratą wymaga kilku kroków, które należy wykonać, aby prawidłowo zainstalować geokratę na skarpie i osiągnąć zamierzony efekt stabilizacji skarpy, m.in.:

Montaż geokraty na skarpie jest jednym z popularnych sposobów stabilizacji stoków i skarp, których stabilność jest zagrożona przez erozję wody i wiatru. Geokraty to siatki wykonane z tworzywa sztucznego, które są wzmacniane w celu zwiększenia ich wytrzymałości i stabilności.

Poniżej przedstawiam krótki przewodnik montażu geokraty na skarpie:

    1. Przygotowanie skarpy – przed rozpoczęciem montażu geokraty należy przygotować skarpę. Należy oczyścić ją z roślinności i innych materiałów organicznych oraz usunąć kamienie i inne przeszkody. Powierzchnia skarpy powinna być równa i gładka.
    2. Wymiarowanie geokraty – należy dokładnie wymierzyć powierzchnię skarpy, na której ma zostać umieszczona geokrata. Należy uwzględnić wszelkie zakręty i zmiany pochylenia skarpy.
    3. Przygotowanie gruntu – przed położeniem geokraty na skarpie, należy przygotować podłoże. Należy usypać niewielki pagórek z ziemi, na którym zostanie umieszczona geokrata.
    4. Układanie geokraty – po przygotowaniu podłoża należy położyć geokratę na skarpie. Należy zwrócić uwagę, aby geokrata była dobrze rozłożona i nie występowały na niej żadne fałdy.
    5. Przycięcie geokraty – po rozłożeniu geokraty na skarpie, należy ją przyciąć do odpowiednich rozmiarów. Można to zrobić za pomocą noża lub nożyc.
    6. Przymocowanie geokraty – po przycięciu geokraty do odpowiednich rozmiarów, należy ją przymocować do skarpy. Można to zrobić za pomocą kotew, haki lub innych elementów mocujących. Należy zwrócić uwagę, aby geokrata była dobrze i równomiernie przymocowana.
    7. Uzupełnienie ziemią – po przymocowaniu geokraty do skarpy, należy uzupełnić przestrzeń między nią a skarpą ziemią. Należy zwrócić uwagę, aby geokrata była dobrze zakopana w ziemi.

Podsumowując, instalacja geokraty na skarpie wymaga dokładnego przygotowania powierzchni i starannego ułożenia geokraty oraz dokładnego przypięcia jej do skarpy.

Umocnienie skarpy geokratą na przykładzie SST wykonania umocnienia skarpy drogi geokratą dla projektu budowy obwodnicy na drodze powiatowej.

Instalacja geokraty GEOWEB na skarpie

GEOWEB, NEOWEB i inne geokraty – infolinia handlowa – 814 608 814

Do pobrania pdf: Umocnienie skarpy geokratą.

W opisie m.in.:

Wymagania ogólne
Za jakość stosowanych materiałów i wykonanych robót oraz ich zgodność z Dokumentacją Projektową, wymaganiami ST odpowiedzialny jest Wykonawca robót.

Geokrata przestrzenna
Geokratą powinna być zbudowana z zespołu elastycznych taśm polimerowych (z polietylenu dużej gęstości HDPE) o cechach fizycznych, mechanicznych i geometrycznych określonych w aprobacie technicznej. Taśmy geokraty powinny być połączone seriami ultradźwiękowych zgrzein punktowych, a ich płaszczyzny powinny być obustronnie teksturowane przez wytłoczenie. Geokratą jest dostarczana w odcinkach (sekcjach) składających się np. z sześćdziesięciu taśm. Przygotowana do transportu i magazynowania sekcja stanowi zespół wzajemnie przylegających do siebie taśm. W pozycji rozłożonej (na budowie) sekcja przyjmuje postać faliście wygiętych taśm przypominających przestrzenną strukturę plastra miodu. Do łączenia sąsiednich sekcji ze sobą należy stosować opaski samozaciskowe poliamidowe, certyfikowane. Należy stosować geokratę o wysokości 100 mm. Można stosować geokratę nacinaną. Geokratę należy przechowywać w opakowaniach fabrycznych, w pomieszczeniach czystych, suchych, zaciemnionych i wentylowanych, chroniąc je przed zawilgoceniem, chemikaliami, tłuszczami, paliwami i możliwością uszkodzenia.

Właściwości techniczno-użytkowe geokraty:
Taśmy powinny mieć obie powierzchnie teksturowane. Grubość taśmy dwustronnie teksturowanej powinna być w granicach od 1,4 mm do 2,0 mm. Na pow ierzchni 1 cm 2 powinno być co najmniej 15 wgłębień o głębokości nie mniejszej od 0,2 mm.

hurtowe ceny

wybrane produkty

Table of Contents