Taśmy uszczelniające do szczelin dylatacyjnych i przerw roboczych w systemie SIKA Tricosal

Taśmy uszczelniające są dostępne w wielu odmianach materiałowych i ich kształtach. Przewidywane obciążenia, to jest parcie wody i odkształcenie określają wybór odpowiedniego materiału, jego jakości oraz kształtu taśmy. Dla uzyskania wodoszczelnej konstrukcji należy starannie rozpatrzeć wszelkie aspekty projektu i wykonania szczelin dylatacyjnych oraz przerw roboczych. Nasi inżynierowie i technicy pomogą wybrać właściwy system uszczelniający dla twojej konstrukcji. Oferujemy największy możliwy wybór produktów do uszczelniania szczelin przeciwskurczowych, przerw roboczych, dylatacji i całych konstrukcji, uwzględniając także wiele bardzo specjalistycznych i jednostkowych rozwiązań. Zapewnia to dobranie optymalnego pod względem łatwości montażu i kosztów zakupu systemu uszczelniającego.

Taśmy Sika Waterbar na bazie PVC-P są odporne na naturalnie występującą kwaśną lub zasadową wodę gruntową, odporne na starzenie oraz łatwe do łączenia przez zgrzewanie na budowie i poza nią.

Taśmy uszczelniające są używane do wodoszczelnego zamykania przerw przeciwskurczowych, roboczych i szczelin dylatacyjnych przeciw wodzie przemieszczającej się w gruncie, wodzie pod ciśnieniem hydrostatycznym oraz przeciw wodzie z opadów atmosferycznych. Taśmy uszczelniające w połączeniu z wodoszczelnym betonem budowli muszą zapewnić wodoszczelność całej konstrukcji. Do dyspozycji są normy międzynarodowe i narodowe, które zawsze powinny być powoływane i przestrzegane.

Właściwy wybór rozwiązań dla uszczelnień przerw roboczych i dylatacji powinien być określany przede wszystkim w oparciu o przewidywane ciśnienie wody i odkształcenia szczelin oraz rodzaj ekspozycji dla taśm uszczelniających.

Profesjonalne taśmy Sika Tricosal do szczelin dylatacyjnych i przerw roboczych – do pobrania pdf.

Uszczelnianie dylatacji w posadzce przemysłowej w systemie SIKA